top of page
FB6C7509-023F-469D-AD14-C21AED5F12BD.jpg

Pod Lubuskim Słońcem to duma Pani Bożeny Schabikowskiej. Założona w 2006 roku, dziś to ponad 3000 krzewów kilku dmian: Seyval Blanc, Vidal Blanc, Hibernal, Bianca, Jutrzenka, Muscat Odeski, Solaris, Rondo, Regent, Acolon, Cabernet Cortis, Monarch. Czynnikiem decydującym o wyborze odmian było umiejscowienie winnicy na dość płaskim i odkrytym terenie, gdzie istnieje zagrożenie niskich temperatur i silnych wiatrów. Wybrane odmiany charakteryzują się większą odpornością. Są uprawiane głównie w Kanadzie i Anglii, a także w zimnych regionach Europy. Ponadto, pozwalają uzyskać jak największą paletę możliwości produkcji – począwszy od win wytrawnych po szampana i wino z podsuszanych winogron.

Monna 2016 to Złoty Medalista konkursu Galicja Vitis 2020, 86/100pkt. w którym 500 win zostało ocenionych przez międzynarodowe jury złożone z doświadczonych testerów oraz enologów z Gruzji, Niemiec, Mołdawii, Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Wytrawne wino z 2016 roku. Przechowywane przez 6 miesięcy w beczce z dębu a węgierskiego. Wytworzone metodami naturalnymi z odmian acolon, monarch i cabernet cortis. Wino w stylu lekkim, o wyraźnym zapachu jak i smaku ciemnych owoców leśnych- borówek oraz jeżyn, ale też aromatów beczkowych- wanilii, dębu z dobrze wyważoną taniną. Ma bardzo mocny i ciemny rubinowy kolor.

Obok zdjęcie drugiego wyśmienitego wina, tym razem białego; Biana Perliste. W połączeniu z makaronem i grzybami zbieranymi w drodze powrotnej do Uroczyska Gryżyna.

IMG_4057.jpg
IMG_0681.jpg

Wytrawne wino powstałe z roczników 2017 i 2018. Wytworzone metodami naturalnymi z odmian Regent, Rondo i Cabernet Cortis. Wino w stylu lekkim,o wyraźnym zapachu jak i smaku ciemnych owoców leśnych- borówek oraz jeżyn. Ma bardzo mocny i ciemny rubinowy kolor.

bottom of page