top of page

Ucieczka na wieś, daleko od miasta.


Czy ktoś dziś jeszcze pamięta zapach łąki czy skoszonego zboża? Poorane kostki ścierniskiem, czy zapach ciepłego mleka prosto od krowy? Dlaczego kura wybiega z kurnika i gdacze?

Mamy 43 i 35 lat, od zawsze mieszkamy w mieście i pracujemy w korporacji. Mamy mieszkania, samochody, wakacje, imprezę i wszystko to, czego nam w chwili obecnej trzeba. A jednak...

Jako dzieci wakacje spędzaliśmy u dziadków na wsi. Wtedy temat wstydliwy, bo inne dzieciaki jeździły nad morze lub w góry, obozy czy kolonie. My jeździliśmy na żniwa, pomagać z rodzicami naszym dziadkom żyć na wsi.

Wieś to dziś temat lotny, także z powodu powrotu do ekologii, zrównoważonego rozwoju i nadmiaru! Tak dokładnie, nadmiaru wszystkiego. Plastiku w jedzeniu, ubraniu, pościeli czy w nas samych. Hałasu decybeli, hałasu reklamy, hałasu estetycznego czy hałasu ludzi żądnych uwagi i atencji.

Chcemy odpocząć, uciec na wieś, do lasu. Idea slow life coraz bardziej zajmuje nasze myśli, coraz częściej oglądamy Domo+ i program "Ucieczka na Wieś". Podziwiamy ludzi, którzy odważyli się pojechać "Daleko od Miasta"w programie, który prowadzi Pani Natalia Sosin Krosnowska.

Jak to w życiu, wszystko przychodzi niespodziewanie. Do nas też przyszło nagle i przypadkiem, podczas weekendu ze znajomymi na wsi, we wrześniu 2014.

Kura znosi jajko, prawie codziennie. Jak biega po łące to jej jajka pachną prawdziwie.

#wypoczyneknadjezioremKałekwGryżynie #laswGryżynie #jezioroKałek #naturagryżyńskiparkkrajobrazowy #slowlife #slowfooduroczyskogryżyna

268 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page