W Gryżynie czas się zatrzymał.


Sobota była w pełni, my też ale niedosytu po spacerze w lesie.

Oczyściwszy zebrane grzyby wybraliśmy się w kierunku wsi. Ośrodek nad jeziorem jest zlokalizowany około kilometra od Gryżyny, spacer przez las zajął nam około 15 minut. Leśna droga, od czasu do czasu utwardzona betonowymi płytami z każdym krokiem stawała się bardziej interesująca. Uroki lasu były nam już bowiem znane, wieś jednak znaliśmy jedynie z nazwy. Wszak poprzedniego wieczoru było ciemno i doprawdy nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać. Mijaliśmy klimatyczne zagrody, stare zabudowy z czerwonej cegły. Tu i tam na dachówce widoczne były zielone porosty, oznaka czystego powietrza.

Ku naszemu zdziwieniu, zza drzew ukazał się dworek otoczony pięknym ogrodem z oczkiem wodnym. Z niedowierzaniem patrzyliśmy na kolejne zabudowy, zagrody otoczone drewnianymi plotami. Nie przypuszczaliśmy, że zobaczymy wieś zatrzymaną w czasie. W otoczeniu był wyczuwalny niezwykły spokój, życie płynęło wolniej.

Wiele budynków wymagało naprawy, wiele było też opuszczonych. Urok wsi i otaczającego ją lasu był oszałamiający, słychać było delikatny plusk wody czy też szmer potoku. Później okazało się, że Gryżyński Potok dzieli wieś na dwie części, tworząc rozlewisko zamieszkałe przez bobry.

Idąc dalej zobaczyliśmy walący się opuszczony budynek, całej czwórce zabłysła myśl. Bez słów, równym krokiem uderzyliśmy w kierunku zabudowy.

#urlopnadjeziorem #weselewGryżynie #weselenadjeziorem #wypoczynekwlesiewGryżyńskimparkukarjobrazowy #konferencjalubuskie #małeweselewGryżynie #weselewlesiewGryżynie #kameralnespotkaniefirmowe #Gryżyna #GryżyńskiParkNarodowy #urlopwlesie #slowfooduroczyskogryżyna #spotkanieintegracyjne #jezioroKałek #slowlife #zbieraniegrzybówwgryżynie #apartamentywlesie

144 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie