top of page

Szczera gościnność to podstawa.


W pierwszym blogu na tej stronie pisaliśmy o zmęczeniu miastem i korporacją. Pracujemy w usługach i wiemy jak przyjemne może być obcowanie z gośćmi.

Według nas jednak obsługa na skalę masową traci to co w gościnności najważniejsze. Atencja i chwila zatrzymania na poznanie potrzeb, wręcz czas by je wyprzedzać, to najbardziej deficytowe wartości w korporacyjnym pędzie za perfekcją.

Obecnie hotelarstwo nie ma nic wspólnego z gościnnością. Broń boże, nie planujemy otwarcia hotelu pięciogwiazdkowego w środku lasu. Otworzymy dom, w którym goście będą mogli kontemplować spokój. Dom, w którym będziemy mieli czas poświęcić więcej serca tym, którzy zdecydują się nas odwiedzić. Trudno nam sobie wyobrazić by w pięciogwiazdkowym hotelu z 200 pokojami mieć czas dla wszystkich.

Praca w usługach jest bardzo trudna. Mieliśmy tego pierwsze dowody podczas Świąt Bożego Narodzenia. Zorganizowaliśmy kolację dla licznej rodziny. Każdy przyniósł własne, pyszne jedzenie. Były pierogi, kapusta, krokiety, barszcz, kutia i inne potrawy wigilijne. Wszystko pachnące, pochodzące z różnych kuchni. Celowo postanowiliśmy osobiście podać dania i sprzątnąć ze stołów bez pomocy. Uczyliśmy się pracy w gastronomii.

Dziś już wiemy jakie wyzwania staną przed nami podczas uroczystości rodzinnych. Ile pracy trzeba będzie włożyć w nakrycie stołów, podanie i zebranie naczyń.

Już wkrótce zaprosimy Was na rodzinne święta do Uroczyska Gryżyna. Nasz ambitny plan to wigilia Bożego Narodzenia 2019.

#weselewGryżynie #małeweselewGryżynie #kameralnespotkaniefirmowe #weselenadjeziorem #weselewlesiewGryżynie #spotkanieintegracyjne #slowfooduroczyskogryżyna #slowlife #wypoczynekwlesiewGryżyńskimparkukarjobrazowy

87 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page