top of page

Wszystko stało się jasne i już wiedziałem co zrobię następnego dnia rano, c.d.


(...) Cały wieczór rozprawialiśmy na temat skarbów ukrytych w starych murach, pięknych podłogach, drewnianych schodach i drzwiach z mosiężnymi klamkami. Byliśmy bardzo blisko realizacji marzenia o ucieczce na wieś.

Ustalenie najbliższego terminu było dla nas priorytetem. Taki skarb nie mógł czekać na szczęśliwca długo. Baliśmy się, że licznie odwiedzający wioskę, stoją w kolejce i przerzucają się ofertami.

W tak zwanym międzyczasie bowiem okazało się, że wieś ma swoje Stowarzyszenie Przyjaciół Gryżyny. W sieci znaleźliśmy bardzo interesującą stronę poświęconą historii, gdzie wówczas można było zobaczyć wiele zdjęć i poczytać opowiadania z historii wioski. Dzięki lekturze treści strony internetowej, jeszcze bardziej zapaliliśmy się do realizacji pomysłu, który przez długi czas spędzał nam sen z powiek.

Kilka dni później pojechaliśmy do Gryżyny by poznać przedstawiciela instytucji, która była właścicielem nieruchomości. Pan w wieku około czterdziestki okazał się bardzo miły a jego uprzejmość i kultura osobista były potwierdzeniem pierwszego wrażenia podczas rozmowy telefonicznej.

Obeszliśmy dom na tyle ile pozwoliły bujne krzaki i pokrzywy, by po chwili stanąć przed wejściem głównym. W zamku zazgrzytał klucz, drzwi zaszurały o podłogę. Od domu uderzyło chłodne powietrze. Czuć było, że wnętrza nie były od dawna wietrzone, zapachniało wilgocią starych murów.

Nie spodziewaliśmy się tego widoku.

#urlopnadjeziorem #weselewGryżynie #Tekkturabiuroarchitektoniczne #weselenadjeziorem #apartamentywlesie #wypoczynekwlesiewGryżyńskimparkukarjobrazowy #urlopwlesie #małeweselewGryżynie #konferencjalubuskie #weselewlesiewGryżynie #zbieraniegrzybówwgryżynie #uroczysko #Gryżyna #dzikanatura #GryżyńskiParkNarodowy #slowfooduroczyskogryżyna #naturagryżyńskiparkkrajobrazowy #jezioroKałek #slowlife #laswGryżynie #wypoczyneknadjezioremKałekwGryżynie #spotkanieintegracyjne #kameralnespotkaniefirmowe

104 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page