top of page

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz a nam ręce opadły.


Klucz w drzwiach zazgrzytał, drzwi zaszurały o podłogę. W pomieszczeniu pachniało starocią. Wyczekiwany moment nastąpił ku naszemu rozczarowaniu. Pierwszy widok po wejściu do domu bardzo nas zasmucił.

Wszystkie wyobrażenia o drewnianych schodach, pięknych drzwiach z mosiężnymi klamkami, czy choćby jakichkolwiek pozostałościach świetności domu, runęły. Widok nie pozostawiał złudzeń, komuna zniszczyła wszystko. Krok po kroku próbowaliśmy doszukać się czegokolwiek wartościowego a im dalej tym gorzej.

"Wszystko co nasze, de facto jest niczyje", tak też traktowano zabytkowy dom. Widać, że próbowano remontów, przeróbek i adaptacji pomieszczeń. Jak na dłoni też było widać, że działo się to "pospolitym ruszeniem" i bez wystarczających zasobów.

Graty były wszędzie, mieliśmy nadzieję zastać lepszy widok na pierwszym piętrze. Choć zapach stawał się bardziej ostry i uporczywy, w nadziei brnęliśmy dalej.

#urlopnadjeziorem #weselewGryżynie #weselenadjeziorem #urlopwlesie #wypoczynekwlesiewGryżyńskimparkukarjobrazowy #apartamentywlesie #małeweselewGryżynie #weselewlesiewGryżynie #zbieraniegrzybówwgryżynie #uroczysko #Gryżyna #konferencjalubuskie #spotkanieintegracyjne #dzikanatura #GryżyńskiParkNarodowy #slowfooduroczyskogryżyna #jezioroKałek #naturagryżyńskiparkkrajobrazowy #slowlife #laswGryżynie #wypoczyneknadjezioremKałekwGryżynie

111 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page