top of page

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz a nam ręce opadły. C.d.


(...) Jednak to pokój z widokiem na wschód, na domy sąsiadów, skrywał największy skarb domu. Skarb, o którym jak się ostatnio okazało marzyli mieszkańcy wsi. Ciekawe, czy ktoś z Was się domyśla, jaki skarb mógł zostać nienaruszony zębem czasu.

Ząb jak ząb ale to nie czas był przyczyną dewastacji budynku. Brak gospodarza czy dokładniej brak pomysłu i środków na remont, spowodowały opłakany stan. Pospolite ruszenie, doraźne remonty i adaptacje bez wystarczających środków finansowych, doprowadziły budynek do utraty niemal wszystkich wartościowych walorów.

Jednak w jednym pokoju, ukryty za piętrowymi łóżkami stał piękny zabytkowy piec kaflowy. Oko nam się rozszerzyło by wreszcie ujrzeć coś oryginalnego.

Piec byłby doskonałą ozdobą salonu, bez wykwalifikowanego zduna jednak pieca byśmy nie rozpalili, był wszak cały popękany.

#urlopnadjeziorem #wypoczynekwlesiewGryżyńskimparkukarjobrazowy #weselewGryżynie #weselenadjeziorem #konferencjalubuskie #małeweselewGryżynie #apartamentywlesie #weselewlesiewGryżynie #dzikanatura #zbieraniegrzybówwgryżynie #GryżyńskiParkNarodowy #slowfooduroczyskogryżyna #urlopwlesie #jezioroKałek #slowlife #kameralnespotkaniefirmowe #uroczysko #Gryżyna #laswGryżynie #spotkanieintegracyjne #wypoczyneknadjezioremKałekwGryżynie #naturagryżyńskiparkkrajobrazowy

86 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page