top of page

Nowe odkrycie, c.d.


Prace porządkowe za każdym razem nas zaskakują. Następne ciekawe okrycie zostało dokonane przez Panów pracujących przy odgrzebywaniu stosu gratów, w piwnicy rozpadającego się budynku gospodarczego. Śmieci, które od lat były gromadzone skrywały coś co kompletnie nie pasuje do otoczenia.

Dziwnym trafem znaleźliśmy blachę z niemieckim tekstem.

Tekst ostrzega przed zbliżającym się pociągiem gdy zamykają się zapory lub rozlega się dzwonek na przejeździe kolejowym.

W Uroczysku Gryżyna nie ma torów kolejowych, a dziś najbliższa stacja znajduje się ok. 10 kilometrów od Gryżyny. Zastanawiamy się kiedy i skąd ta tablica została przyniesiona? A może jakieś tory jeszcze gdzieś leżą w otaczającym Gryżyńskim Parku Krajobrazowym?

To znalezisko wyeksponujemy gdzieś na terenie, może na bramie, może na płocie? Ten kawałek blachy to kawałek historii i warto się nim pochwalić.

I jeszcze szybki update. Wszystkowiedzący.pl dosłał mi mapę linii kolejowych "za Niemca". Podobnie jak dziś, najbliższa linia kolejowa ze stacją znajdowała się w miejscowości Topper, dziś Toporów.

Miejscowość na mapie powyżej zaznaczonej na żółto Griesel-Gryżyna.

zdjęcie z internetu

#urlopnadjeziorem #weselewGryżynie #wypoczynekwlesiewGryżyńskimparkukarjobrazowy #urlopwlesie #weselenadjeziorem #konferencjalubuskie #Tekkturabiuroarchitektoniczne #małeweselewGryżynie #apartamentywlesie #weselewlesiewGryżynie #zbieraniegrzybówwgryżynie #dzikanatura #GryżyńskiParkNarodowy #slowfooduroczyskogryżyna #slowlife #jezioroKałek #naturagryżyńskiparkkrajobrazowy #uroczysko #kameralnespotkaniefirmowe #laswGryżynie #Gryżyna #spotkanieintegracyjne #wypoczyneknadjezioremKałekwGryżynie

112 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page