top of page

Nowe wrogiem starego.


Jeszcze raz na temat odzyskania możliwie wszystkich oryginalnych elementów domu.

Podczas rozbiórki budynków, które zagrażały zawalaniem, udało się dostrzec elementy, którym damy nowe życie.

Jednym z nich jest odcięta popróchniała krokiew dachu, w której zachował się otwór po drewnianym zastrzale. Wyobraziliśmy sobie, że żarówka wprawiona w otwór krokwi plus pleciony kabel w stylu "vintage", podpięty do stylizowanej oprawki z mosiądzu, dadzą niepowtarzalny i oryginalny efekt.

W internecie kupiliśmy oprawkę i kabel (choć dziś wiem, że kabel mogłem odciąć od starego żelazka, które wyrzuciłem na śmietnik) za około 45 złotych. Trochę inwencji, pistolet z klejem na gorąco, drewniana krokiew,kupione na allegro oprawka i kabel. Nie obyło się od poszperania w skrzynce narzędziowej w poszukiwaniu czegoś, czym dałoby się zablokować kabel podłączony do oprawki.

Dreszczyk emocji by nie wywaliło korków i mamy to, żarówka w stylu Edison zapaliła się.

Teraz nie pozostaje nam nic innego jak wpisać ją w zaprojektowany przez Marcina pokój na poddaszu.

Mamy oryginalną lampę, wykonaną z drewna, które pamięta Napoleona. Kawałek historii w naszym domu za 45 złotych. Oby tak dalej.

Jak Wam się podoba nasza lampa?

#urlopnadjeziorem #weselewGryżynie #wypoczynekwlesiewGryżyńskimparkukarjobrazowy #weselenadjeziorem #urlopwlesie #małeweselewGryżynie #apartamentywlesie #GryżyńskiParkNarodowy #weselewlesiewGryżynie #konferencjalubuskie #dzikanatura #zbieraniegrzybówwgryżynie #slowfooduroczyskogryżyna #slowlife #jezioroKałek #uroczysko #naturagryżyńskiparkkrajobrazowy #laswGryżynie #Gryżyna #spotkanieintegracyjne #wypoczyneknadjezioremKałekwGryżynie #kameralnespotkaniefirmowe

61 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page