Nowe wrogiem starego.


Jeszcze raz na temat odzyskania możliwie wszystkich oryginalnych elementów domu.

Podczas rozbiórki budynków, które zagrażały zawalaniem, udało się dostrzec elementy, którym damy nowe życie.

Jednym z nich jest odcięta popróchniała krokiew dachu, w której zachował się otwór po drewnianym zastrzale. Wyobraziliśmy sobie, że żarówka wprawiona w otwór krokwi plus pleciony kabel w stylu "vintage", podpięty do stylizowanej oprawki z mosiądzu, dadzą niepowtarzalny i oryginalny efekt.

W internecie kupiliśmy oprawkę i kabel (choć dziś wiem, że kabel mogłem odciąć od starego żelazka, które wyrzuciłem na śmietnik) za około 45 złotych. Trochę inwencji, pistolet z klejem na gorąco, drewniana krokiew,kupione na allegro oprawka i kabel. Nie obyło się od poszperania w skrzynce narzędziowej w poszukiwaniu czegoś, czym dałoby się zablokować kabel podłączony do oprawki.

Dreszczyk emocji by nie wywaliło korków i mamy to, żarówka w stylu Edison zapaliła się.

Teraz nie pozostaje nam nic innego jak wpisać ją w zaprojektowany przez Marcina pokój na poddaszu.

Mamy oryginalną lampę, wykonaną z drewna, które pamięta Napoleona. Kawałek historii w naszym domu za 45 złotych. Oby tak dalej.

Jak Wam się podoba nasza lampa?

#urlopnadjeziorem #weselewGryżynie #wypoczynekwlesiewGryżyńskimparkukarjobrazowy #weselenadjeziorem #urlopwlesie #małeweselewGryżynie #apartamentywlesie #GryżyńskiParkNarodowy #weselewlesiewGryżynie #konferencjalubuskie #dzikanatura #zbieraniegrzybówwgryżynie #slowfooduroczyskogryżyna #slowlife #jezioroKałek #uroczysko #naturagryżyńskiparkkrajobrazowy #laswGryżynie #Gryżyna #spotkanieintegracyjne #wypoczyneknadjezioremKałekwGryżynie #kameralnespotkaniefirmowe

60 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie