top of page

Przedwiośnie zawitało do Uroczyska Gryżyna.


W miniony weekend zdecydowaliśmy się pooddychać świeżym powietrzem, przesyconym promieniami słońca. Postanowiliśmy też poszukać pierwszych oznak wiosny w Gryżyńskim Parku Krajobrazowym.

Lubuskie to jedno z najcieplejszych województw. Słubice, miasto najbardziej wysunięte na zachód, to jednocześnie najcieplejsze miejsce na mapie naszego pięknego kraju.

Wielką radość sprawiły nam pączki na gałęziach bzu, który wysadziliśmy jesienią. Biały bez posadzony obok białej morwy i białej brzozy, pięknie porośnie suchy i piaszczysty teren południowo-wschodniej części działki. Jednocześnie podkreśli ceglasty kolor ścian domu.

Przebijające ziemię żonkile, którymi otoczyliśmy dorodne daglezje, przypominają nam podróż do Londynu w lutym 2010. Holland Park, który kończy zespól parków ciągnących się aż od Westminsteru i pozostałe; St. James's Park, Green Park, Hyde Park, Kensington Gardens, wszystkie złocą się trawnikami z żonkili.

My też mamy plan by ozłocić ogród. Goście Uroczyska Gryżyna będą mogli za każdym razem podziwiać kwiaty w ogrodzie. W pierwszych dniach wiosny będą to właśnie żonkile.

W Uroczysku Gryżyna żonkile już się pokazały. Jak tylko skończymy remont domu, posadzimy ich znacznie więcej.

#urlopnadjeziorem #wypoczynekwlesiewGryżyńskimparkukarjobrazowy #weselewGryżynie #urlopwlesie #weselenadjeziorem #konferencjalubuskie #małeweselewGryżynie #apartamentywlesie #weselewlesiewGryżynie #zbieraniegrzybówwgryżynie #dzikanatura #GryżyńskiParkNarodowy #slowfooduroczyskogryżyna #slowlife #jezioroKałek #naturagryżyńskiparkkrajobrazowy #uroczysko #kameralnespotkaniefirmowe #laswGryżynie #Gryżyna #spotkanieintegracyjne #wypoczyneknadjezioremKałekwGryżynie

90 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page