top of page

"Wszystkie próby wyparcia nas zawiodły", c.d.


(...) Mieszkanie można było obejść dookoła a z każdego pomieszczenia było wyjście do ogrodu. Bajka. Poranna kawa w ogrodzie, książka na hamaku lub lampka białego wina z Cisowianką. Marzenie o ucieczce na wieś się spełniło, prawie!

Na ścianie w salonie zawiesiliśmy grafikę z kultowego klubu SQ. Zdobyliśmy ją podczas zmiany designu pokoju Chilloutu. Chłopaki, Właściciele lokalu wiedzieli, że mi się bardzo podoba, dlatego zadzwonili by spytać czy chcę. Bez zastanowienia ją przyjąłem, nie wiedząc jakie będzie miała przeznaczenie.

Sielanka trwała w najlepsze, cieszyliśmy się nowym domem, Balbinką i namiastką wsi.

Od czasu do czasu wracaliśmy w rozmowie do Gryżyny, tliła się iskierka wspomnień naszych planów i zapału do zmiany stylu życia.

W mieszkaniu spało się cudownie, poranne słońce wchodziło wąskim promieniem do sypialni. Klimatyczne stare wezgłowie, które kupiliśmy w Czaczu, miękkie zasłony Donna Karan z TK, płytki imitujące beton na podgrzewanej podłodze. A wszystko wieczorem oświetlone klimatycznymi lampami Artemide Tolomeo.

Każdego dnia w zasypianiu pomagała mi bajka. Bajka, która snuła mi się lekko po głowie, bajka o domu w Gryżynie.

W mieszkaniu z ogrodem mieszkaliśmy rok z kawałkiem. Laurowiśnie się zaaklimatyzowały, sosna puściła pierwsze przyrosty, pnące hortensje zdążyły już przekwitnąć. W budce dla ptaków zamieszkała sikorka.

Jednego poranka nie wytrzymałem. Od razu po wstaniu z łóżka złapałem za telefon.

- Dzień dobry, czy Pan mnie pamięta? Spytałem.

- Tak, odpowiedział głos po drugiej stronie telefonu.

- Czy jest jeszcze dom w Gryżynie, czy ktoś go kupił?

- Nie nadal jest wolny, spokojnym głosem odpowiedział facet, którego poznaliśmy prawie dwa lata wcześniej.

- Kupuję! Gruchnąłem bez ceregieli.

Szybko umówiliśmy spotkanie z zaprzyjaźnioną Panią Rejent. Temat zakupu tej nieruchomości okazał się nieco bardziej skomplikowany.

Udało się!

Czy ktoś z Was poznaje? Tak właśnie wyglądał dom, który namieszał nam w życiu na maxa!

#slowfooduroczyskogryżyna #dzikanatura #urlopnadjeziorem #uroczysko #GryżyńskiParkNarodowy #zbieraniegrzybówwgryżynie #spotkanieintegracyjne #slowlife #weselewGryżynie #Tekkturabiuroarchitektoniczne #wypoczyneknadjezioremKałekwGryżynie #jezioroKałek #kameralnespotkaniefirmowe #laswGryżynie #naturagryżyńskiparkkrajobrazowy #urlopwlesie #weselewlesiewGryżynie #małeweselewGryżynie #konferencjalubuskie #apartamentywlesie #Gryżyna #weselenadjeziorem #wypoczynekwlesiewGryżyńskimparkukarjobrazowy

115 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page