top of page

A jakie będą atrakcje?

Czytelnicy bloga, nasi przyjaciele wiedzą, że decyzja o zmianie totalnej odwróciła nasz świat do góry nogami. Z całym tym światem my też przechodzimy zmianę nas samych, zmianę na najbliższe lata, zmianę na całe życie.

Zdecydowaliśmy się porzucić korporację, opuścić nasze rodzinne miasto, wyjechać ze stolicy. Zdaliśmy sobie bowiem sprawę, że w życiu są cenniejsze rzeczy niż permanentny i niezaspokojony pęd za wysoko, i bardzo ambitnie zawieszoną marchewką.

Sami sobie stawialiśmy coraz wyższe cele a osiąganie ich, z mniejszym lub większym trudem, stało się nałogiem.

Atrakcje, więcej atrakcji, ciekawsze atrakcje i co jeszcze? Jeszcze więcej atrakcji i jeszcze i dalej. Powiedzieliśmy sobie "hold on". Dorośliśmy do tego by cieszyć się małymi sprawami, cieszyć się sobą, cieszyć się wolnością i swobodą decydowania o codzienności.

Ucieczka na wieś jest dla nas atrakcją. Ucieczka do natury, lasu, "slow life" i cieszenia się pięknem otaczającego nas parku krajobrazowego, zastąpi nam niezaspokojony głód lepszego.

Ludzie nas pytają jakie będą atrakcje w tym Uroczysku Gryżyna. Spoglądamy wtedy na siebie porozumiewawczo i telepatycznie odpowiadamy sobie nawzajem.

Czego potrzebujesz więcej niż spokoju? Czego więcej ci trzeba bardziej niż czystego powietrza? Czego więcej niż czasu dla siebie?

Atrakcją będzie stary dom w środku wsi, położonej w Gryżyńskim Parku Krajobrazowym. Jezioro oddalone o dwa kilometry, przyrodnicze ścieżki edukacyjne, polodowcowy i pofałdowany teren. Grzyby, owoce lasu, spacery. Wygodne pokoje, miła atmosfera i smaczne jedzenie, będą tylko dodatkiem to tego, co daje nam piękny świat.

Jednak największą atrakcją uroczyska będzie to, że niczego nikt u nas nie będzie musiał.

Jak zachowasz szacunek do otoczenia, wrażliwość na przemijający świat, który dziś znamy, wyzbędziesz się galopady potrzeb, wtedy przeżyjesz największą atrakcję. Wewnętrzny spokój!

Znak to, że z pewnością odbieramy na podobnych falach, pielęgnujemy podobne wartości i się polubimy. Wtedy zaś staniesz się przyjacielem nas i naszego domu.


129 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page