top of page

Prace budowlane się zakończyły.

Zaktualizowano: 8 lip 2020

Pół roku pracowały ekipy na budowie w Uroczysku. Jedna ekipa schodziła z placu by ustąpić miejsca drugiej. Dom dziś wygląda zgoła inaczej. Poszukiwania firm zajęły nam dużo czasu i kosztowały dużo stresu, doprowadzając do załamania, i zrezygnowania.

Lubuskie położone przy granicy z Niemcami okazało się dużo trudniejszym rynkiem niż mazowieckie. Brak znajomości fachowców a przede wszystkim dystans z Warszawy były dla nas bardzo dużym utrudnieniem.

Opasły projekt przebudowy i rozbudowy, wyszukane rozwiązania, dbałość o wiele aspektów architektury, dały nam też mocno w kość.

Nie było chętnych podjęcia się wyzwania. Do czasu, gdy w styczniu 2020 pojawił się Majster, który jak różdżką odmienił nasz los.

Bycie inwestorem na budowie to bardzo stresująca praca. Dziś prawdopodobnie byśmy się nie porwali na tak duży projekt. Życie jest jednak inaczej skonstruowane, nie zdając sobie sprawy jak skomplikowane zadanie stało przed nami, rzuciliśmy się "z motyką na księżyc". Jeden z nas przecież jest znany z planowania czasu wykonania czynności ponad realne ramy. Wszak jeszcze w 2017 jeździliśmy do Uroczyska by karczować krzaki; sekatorem, siekierą i piłą łańcuchową. Wokół domu nie dało się przejść. Remont mieliśmy wykonać tzw. systemem gospodarskim, w domyśle sami.

2017

2019

I tak: oczyściliśmy elewację, wymieniliśmy dach, wymieniliśmy okna, zmieniliśmy układ pomieszczeń wewnątrz, przenieśliśmy schody, ociepliliśmy wewnątrz dom multiporem, przenieśliśmy piec, wykonaliśmy nowe instalacje elektryczne i wod-kan. Powstało ogrzewanie podłogowe, 11 łazienek. Zbudowaliśmy 100 metrową salę wielofunkcyjną nakrywając ją 12 metrowymi płytami betonowymi.

Wykonaliśmy wentylację, ściany pokryliśmy niepalną płytą gipsowo-kartonową, wylaliśmy podłogę betonową na parterze a na piętrze starą naprawiliśmy. Wymieniliśmy połowę stropu dzielącego pokój kominkowy z pokojem na 1 piętrze.

Bóg wie co jeszcze zrobiliśmy, prócz bramy ze starej cegły, wyrównania terenu i tak dalej.


Dziś malujemy ściany i czekamy na biały montaż w łazienkach.


Pierwsza impreza szykuje się na wrzesień z możliwością przeniesienia na listopad. Później to już nasze imieniny, święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Otwieramy się w 2021.

282 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page