October 1, 2019

Please reload

Ostatnie posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyróżnione posty

Szczera gościnność to podstawa.

January 3, 2018

W pierwszym blogu na tej stronie pisaliśmy o zmęczeniu miastem i korporacją. Pracujemy w usługach i wiemy jak przyjemne może być obcowanie z gośćmi.

Według nas jednak obsługa na skalę masową traci to co w gościnności najważniejsze. Atencja i chwila zatrzymania na poznanie potrzeb, wręcz czas by je wyprzedzać, to najbardziej deficytowe wartości w korporacyjnym pędzie za perfekcją.

Obecnie hotelarstwo nie ma nic wspólnego z gościnnością. Broń boże, nie planujemy otwarcia hotelu pięciogwiazdkowego w środku lasu. Otworzymy dom, w którym goście będą mogli kontemplować spokój. Dom, w którym będziemy mieli czas poświęcić więcej serca tym, którzy zdecydują się nas odwiedzić. Trudno nam sobie wyobrazić by w pięciogwiazdkowym hotelu z 200 pokojami mieć czas dla wszystkich. 

Praca w usługach jest bardzo trudna. Mieliśmy tego pierwsze dowody podczas Świąt Bożego Narodzenia. Zorganizowaliśmy kolację dla licznej rodziny. Każdy przyniósł własne, pyszne jedzenie. Były pierogi, kapusta, krokiety, barszcz, kutia i inne potrawy wigilijne. Wszystko pachnące, pochodzące z różnych kuchni. Celowo postanowiliśmy osobiście podać dania i sprzątnąć ze stołów bez pomocy. Uczyliśmy się pracy w gastronomii.

Dziś już wiemy jakie wyzwania staną przed nami podczas uroczystości rodzinnych. Ile pracy trzeba będzie włożyć w nakrycie stołów, podanie i zebranie naczyń. 

 

 Już wkrótce zaprosimy Was na rodzinne święta do Uroczyska Gryżyna. Nasz ambitny plan to wigilia Bożego Narodzenia 2019.

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Wyszukaj wg tagów