October 1, 2019

Please reload

Ostatnie posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyróżnione posty

Wszystko stało się jasne i już wiedziałem co zrobię następnego dnia rano, c.d.

June 5, 2018

(...) Cały wieczór rozprawialiśmy na temat skarbów ukrytych w starych murach, pięknych podłogach, drewnianych schodach i drzwiach z mosiężnymi klamkami. Byliśmy bardzo blisko realizacji marzenia o ucieczce na wieś.

 

Ustalenie najbliższego terminu było dla nas priorytetem. Taki skarb nie mógł czekać na szczęśliwca długo. Baliśmy się, że licznie odwiedzający wioskę, stoją w kolejce i przerzucają się ofertami. 

 

W tak zwanym międzyczasie bowiem okazało się, że wieś ma swoje Stowarzyszenie Przyjaciół Gryżyny. W sieci znaleźliśmy bardzo interesującą stronę poświęconą historii, gdzie wówczas można było zobaczyć wiele zdjęć i poczytać opowiadania z historii wioski.  Dzięki lekturze treści strony internetowej, jeszcze bardziej zapaliliśmy się do realizacji pomysłu, który przez długi czas spędzał nam sen z powiek. 

 

Kilka dni później pojechaliśmy do Gryżyny by poznać przedstawiciela instytucji, która była właścicielem nieruchomości. Pan w wieku około czterdziestki okazał się bardzo miły a jego uprzejmość i kultura osobista były potwierdzeniem pierwszego wrażenia podczas rozmowy telefonicznej.  

 

Obeszliśmy dom na tyle ile pozwoliły bujne krzaki i pokrzywy, by po chwili stanąć przed wejściem głównym. W zamku zazgrzytał klucz, drzwi zaszurały o podłogę.  Od domu uderzyło chłodne powietrze. Czuć było, że wnętrza nie były od dawna wietrzone, zapachniało wilgocią starych murów. 

 

Nie spodziewaliśmy się tego widoku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Wyszukaj wg tagów