October 1, 2019

July 17, 2019

Please reload

Ostatnie posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyróżnione posty

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz a nam ręce opadły. C.d.

August 23, 2018

(...) Graty były wszędzie, mieliśmy nadzieję zastać lepszy widok na pierwszym piętrze. Choć zapach stawał się bardziej ostry i uporczywy, w nadziei brnęliśmy dalej.

 

Chodziliśmy po parterze budynku odkrywając więcej i więcej. Stare gazetki, święte obrazki, plakaty, różne szpargały porozrzucane między piętrowymi łóżkami a rozpadającymi się meblami.

 

W kuchni nadal stały kuchenki gazowe a na półkach i stołach roboczych leżały talerze z logo "GS". Póki co geesowska ceramika była najcenniejszym odkryciem. Do czasu.

 

Obejrzawszy parter postanowiliśmy szukać szczęścia na pierwszym piętrze. Schody w górę były bardzo strome, nic dziwnego, że nad nimi zawisła kartka z ręcznym napisem "po schodach schodzimy powoli". 

 

Pokój za pokojem niczym się nie różniły. W każdym z nich poustawiano łóżka piętrowe dla młodzieży, która przyjeżdżała na turnusy Oazowe. Otoczenie miało pozytywnie wpływać na jej przystosowanie społeczne. Wierzę w to bowiem widoki z pokoi były naprawdę sielskie. Te od strony lasu od razu nas urzekły. Jednak to pokój z widokiem na wschód, na domy sąsiadów, skrywał największy skarb domu. Skarb, o którym jak się ostatnio okazało marzyli mieszkańcy wsi. 

 

Ciekawe, czy ktoś z Was się domyśla, jaki skarb mógł zostać nienaruszony zębem czasu.

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Wyszukaj wg tagów