October 1, 2019

July 17, 2019

Please reload

Ostatnie posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyróżnione posty

Im wyżej, tym lepiej.

December 7, 2018

Ciekawostką jest to, że ludzi ciągnie do góry. Jedni kupują apartamenty na ostatnim piętrze, inni wspinają się na szczyty gór a dzieci ciągnie na strych.

W domu na wsi babcia nie pozwalała nam tam wchodzić, dlatego skręcała nas ciekawość a zakazane powodowało dreszczyk emocji. Na strychu zawsze działy się jakieś cuda.

 

Podobne uczucie towarzyszyło nam, gdy otworzyliśmy stare drzwi na strych. Wspomnienia z dzieciństwa, ciekawość jakie rupiecie zniesiono z całego domu i wreszcie troska o stan dachu, wzmagały nasze emocje. 

 

 

Pierwsze oględziny nas uspokoiły, na strychu było ciepło i pachniało drewnem. Na podłodze nie było śladów kapania. Strych był w doskonałym stanie, więźba solidna, brak ubytków dachówki. Po środku strychu, do komina podłączono wędzarnie. 

 

Do gratów już przywykliśmy, dlatego rzucone w kąt drzwi, porozwieszane kapy i zasłony nie zrobiły na nas wrażenia. Łóżko polowe było zapowiedzią planów, które powoli krystalizowały się w naszych marzeniach.

 

Byliśmy bardzo zadowoleni, najważniejsza część domu nie budziła naszych zmartwień.

 

Obeszliśmy całe pomieszczenie, które na pierwszy rzut oka miało ze 150m2, widok z okien był niepowtarzalny, rozlewisko bobrów, struga Potoku Gryżyńskiego i las. Powietrze było lekkie i nasycone zapachem lasu. 

 

Z Gryżyny wyjeżdżać nie chcieliśmy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Wyszukaj wg tagów