top of page

GDZIE DOBRZE ZJEŚĆ

Zachęcamy do zasmakowania kuchni w naszym domu. Nasze potrawy przygotowujemy na Waszą prośbę, niczego nie robimy na zaś, niczego nie przechowujemy. Staramy się kupować lokalnie a przez ostatnie dwa lata sprawdziliśmy co i gdzie kupić by było zdrowe i smaczne. Uwzględniamy Waszą dietę oferując dania wegańskie, wegetariańskie i mięsne. 

Nie znamy się na kuchni keto, dlatego prosimy o wyrozumiałość.

Obiadokolacja u nas w weekendy składa się z 3 dań (zupa lub przystawka, danie główne, deser) w cenie 138 złotych za osobę

Poza sezonem wakacyjnym gotujemy też w dni powszednie, wtedy obiadokolacja składa się z 2 dań (zupa lub przystawka, danie główne) w cenie 98 złotych za osobę. 

Woda i herbata są w cenie obiadokolacji.

Jeśli zdecydujecie się jednak zjeść poza domem, mamy dla Was kilka rekomendacji w kolejności alfabetycznej.

GARDENBISTRO

Gardenbistro do dla nas duże odkrycie a jeszcze większe zaskoczenie. Rzadko bowiem w restauracji można spotkać serwetkę do otarcia ust z bawełny. To było dla nas pierwszym zaskoczeniem.  Karta menu ciekawa a w niej propozycje dla każdego. Jest też spora oferta dla wegan i wegetarian. Wina w dobrej cenie i dobrego wyboru. Obsługa kompetentna, uśmiechnięta i pomocna. Ceny adekwatne do jakości i ilości na talerzu. Nasz rachunek za 2 przystawki, 2 dania główne, 2 lampki wina i karafkę wody wyniósł ok 300PLN.

Miasto - Sulechów
Odległość - 30 km


Link do menu 

gardenbistro.jpeg
Meat Burger and Chips

MAFIA

Nazwa restauracji jest mocno kontrowersyjna, lecz burgery naszym zdaniem warte grzechu. Ten klasyczny jest klasyczny w dobrej bułce, z równie dobrym kawałkiem mięsa.
Za 2 burgery i 2 herbaty rachunek wyniósł ok 100PLN.

Miasto Krosno - Odrzańskie
Odległość - 25 km

Link do menu


Miasto - Świebodzin
Odległość - 25km

Link do menu
 

mimoza.JPG

MIMOZA

Mimoza to piękna roślina początku jesieni i mamy z nią same dobre skojarzenia. Kuchnia w Mimozie jest dobra, obsługa na poziomie a wnętrze przytulne. Restauracja jest położona na rynku starego miasta, także po kolacji można pospacerować i zobaczyć starą zabudowę miasta, z pozostałościami fosy i murów obronnych. 
Rachunek za 2 przystawki, 2 dania główne i 2 lampki wina to wydatek ok. 250 złotych.

Miasto Świebodzin

Odległość - 25km

Link do menu

mimoza.JPG
330776956_1462247504310207_9204094306092753778_n.jpg

PROJEKT PRZEŁAZY

Doskonały warsztat Igora, urodzonego Włocha zachwyca na za każdym razem. Restauracja położona parę kroków od Jeziora Niełysz poleca autorskie dnia; świeże, smaczne, nietuzinkowe i pięknie podane. Nieformalna atmosfera, miła obsługa i dobre wina. Koniecznie sprawdźcie godziny otwarcia i obłożenie, restauracja czasem bywa zarezerwowana dla grup. Nieczynna w poniedziałek.


Wieś - Przełazy
Odległość - 14km
 

 

RYBACKA CHATA

Pyszności nad pysznościami i wszystko pyszność. Dla miłośników ryb Rybacka Chata jest strzałem w dziesiątkę. Świerze ryby podawane na różne sposoby, sklepik z lokalnymi wyrobami, bardzo miła obsługa. Widać, że miejsce jest prowadzone z pasją. Właściciel ma własne stawy hodowlane plus zaprzyjaźnionych dostawców ryb morskich. Restauracja czynna tylko w sezonie. 2 zupy. 2 dania główne i 2 herbaty to wydatek ok 280 złotych.


Wieś - Wojnowo koło Kargowej
Odległość - 48km
 
 

Danie rybne
Pizza na Cienkim Cieście

SOSNÓWKA

Zrobić dobrą pizzę nie jest trudno, lecz nie każdy wie jak się do tego zabrać. Ta w Sosnówce jest doskonała, cienkie ciasto, ser nie kapie a ilość składników idealna. Pizza trzyma się dobrze prawie jak prawdziwa z Włoch. Pizzeria czynna jest cały rok, w szczególności polecamy ją latem w przerwie od plażowania nad Jeziorem Niesłysz. Dobre jedzenie, blisko Uroczyska i w dobrej cenie. Za 2 pizze i 2 butelki piwa bezalkoholowego wydaliśmy ok 80 złotych.

Wieś - Niesulice
Odległość - 15km


 

WAŻKA

Restauracja Ważka polecana przez nas od dawna, nikogo jeszcze nie zawiodła. Położona nad Jeziorem Łagowskim, z której tarasu rozpościera się piękny widok. Sporo w niej ludzi, zatem jedzenie dobre. Ciekawa karta menu, dobra obsługa a ceny jak w restauracji. Za 2 rybne przystawki, 2 rybne dania główne, 2 desery i butelkę wina zapłaciliśmy ok 400 złotych. 

Miasto - Łagów
Odległość - 27km
 

Danie rybne
bottom of page