top of page

 

 

 

 

Wspólny stół w naszym domu jest dla wszystkich. To tu celebrujemy chwile spędzane razem, cieszymy się obecnością Gości i smakujemy potrawy.

Uroczysko Gryżyna jest miejscem, gdzie nie poruszamy tematów światopoglądowych, politycznych i religijnych. Pozostawmy je  indywidualnym poglądom. Zatem prosimy o uszanowanie­ prawa do prywatności innych Gości i Domowników.

Kierujemy się wartościami uniwersalnymi i ponadczasowymi: prawo do życia, pokój, tolerancja, wolność, prawda, sprawiedliwość i miłość, a mądrość płynąca przez setki lat z Dekalogu, ukształtowała naszą Europejską kulturę.

1) Na wieś przyjechaliśmy odpocząć. Podobnie też chcielibyśmy aby nasi Goście cieszyli się spokojem wsi, szmerem lasu i pluskiem źródeł Gryżyńskiego Potoku.

Nie posiadamy atrakcji dla dzieci w postaci piaskownicy, huśtawki, pomieszczenia do zabawy czy animacji, 

Chcemy żeby Uroczysko Gryżyna było przeznaczone dla osób dorosłych, dzieci zostawmy w domach z dziadkami byście Wy mogli się wyspać, oderwać od codziennego zgiełku, pozwolić sobie na luz. 

Nie jesteśmy jednak radykalni i w indywidualnych przypadkach zgodzimy się na przyjęcie dzieci, ale w ograniczonej liczbie.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że Uroczysko Gryżyna jest położone w bezpośrednim sąsiedztwie rozlewiska rzeki i jej źródeł, tuż obok stanowiska bobrów ze stromą skarpą. Teren jest częściowo ogrodzony, a w otoczeniu domu mogą się pojawić dzikie zwierzęta.

​2) Nie sprzedajemy alkoholu, jednak jego spożywanie pozostawiamy do decyzji naszych Gości. Rezerwujemy sobie prawo do interwencji w przypadku nadmiernego spożycia, powodującego dyskomfort innych Gości i Domowników.

​3) W domu Gościnnym Uroczysko Gryżyna obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu, e-papierosów czy innych produktów wykorzystujących efekt podgrzewania tytoniu. Względy bezpieczeństwa przeciwpożarowego nakazują nam wprowadzenie takiego zakazu. Ponadto w pokojach i w częściach wspólnych nie wolno używać jakichkolwiek urządzeń lub aparatów zasilanych energią elektryczną (230 V) lub gazową, niebędących wyposażeniem tych pomieszczeń, a mogących wytworzyć zagrożenie pożarowe np. grzałek elektrycznych, grzejników, palników gazowych. Jedynym wyjątkiem są certyfikowane ładowarki do telefonów, tabletów i komputerów. Zabrania się wnoszenia materiałów łatwopalnych, wybuchowych oraz o nieprzyjemnym zapachu.

4) Bardzo lubimy zwierzęta i sami posiadamy dwa pupile. Prosimy poinformować nas wcześniej o chęci przyjazdu ze zwierzętami. Limitujemy ilość najwierniejszych przyjaciół człowieka do 4 na cały dom. Za pobyt zwierzaka pobieramy opłatę w wysokości 25zł za dobę. Zwierzęta nie mogą być pozostawiane same w pokojach podczas nieobecności gości, a w częściach wspólnych domu i całym ogrodzie, zwierzęta muszą być prowadzone na smyczy. Właściciele są zobowiązani do sprzątania po swoim zwierzęciu nieczystości na całym terenie. Za zniszczenia dokonane przez zwierzęta właściciele odpowiadają finansowo.

 

5) Pokoje rezerwujemy za pośrednictwem naszej strony internetowej i kalendarza dostępności. Rezerwacja jest potwierdzona po wpłacie zadatku.

Zadatek przepada, jeżeli zrezygnują Państwo z pobytu. Skrócenie pobytu nie uprawnia do zwrotu środków za niewykorzystany okres. Płatność za cały pobyt (pomniejszona o zadatek) jest dokonywana najpóźniej w dniu przyjazdu gotówką.

6) Zadatek w wysokości 50% na poczet organizacji imprez okolicznościowych jest pobierany nie później niż 5 dni po ostatecznym zatwierdzeniu oferty. Pozostała kwota musi być przelana na konto podane przez Właścicieli nie później niż tydzień przed rozpoczęciem imprezy. Brak terminowej płatności skutkuje anulacją rezerwacji a 50% zadatek nie podlega zwrotowi

​​

7) Doba hotelowa zaczyna się od godziny 16:00 w dniu przyjazdu, a kończy się o 11:00 w dniu wyjazdu.

8) Uroczysko Gryżyna położone jest na terenie Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura 2000. Cisza nocna trwa od 22:00 do 06:00.

9) Gospodarze nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za rzeczy Gości pozostawione w pokojach.

​10) Wszystkie przedmioty zgromadzone w Uroczysku Gryżyna, meble, wyposażenie, bibeloty itd. mają dla nas wartość sentymentalną. Dlatego wyceny ewentualnych zniszczeń dokonamy indywidualnie. Wynajęty pokój należy pozostawić w takim stanie technicznym, w jakim był w dniu przyjazdu.

11) Nie zastosowanie się do powyższych zapisów będzie skutkować koniecznością bezzwłocznego wymeldowania i brakiem zwrotu opłaty za pobyt.  

12) Dokonanie płatności za pobyt jest dla nas jednoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu.

13) Mają Państwo możliwość dokonania jako Klient zwrotu/anulacji zamówionej usługi zgodnie z warunkami rezerwacji. Mają Państwo prawo do odstąpienia od umowy/anulacji rezerwacji zgodnie z warunkami opisanymi przy składaniu zamówienia

14) Rezerwujemy sobie prawo do odmówienia zakwaterowania w naszym prywatnym domu bez podania przyczyny.

ZASADY DOMU

bottom of page